Laboratuvar

ARI PETROL KİMYA END. VE TİC.A.Ş. Deney Laboratuvarı Üstün donanımlı test cihazları ve uluslararası test metodlarını kullanarak ile gelen baz yağların, katkıların ve kimyasalların ürün kalite kontrollerini gerçekleştirmektedir. Petrolden üretilen baz yağın rafinerinden fabrikamıza ilk ulaştığı andan fabrikamızda ürün haline dönüştüğü ana ve son kullanıcının açacağı ambalaja kadar doldurulma aşamasının tüm süreçlerinde analiz ve izlenebilirlik desteği sağlamaktadır.

Laboratuvarımızda ASTM, ISO, OİML, EA, EUROCHEM, İLAC ve NORDTEST gibi uluslararası ve ulusal TSE test metotları kullanılarak ürünlerin kimyasal, fiziksel ve ürün performans analizleri yapılmaktadır. Müşterilerimizden Gelecek olan Analiz Taleplerinde Destek Verilmektedir.

Laboratuvarımız ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemie TS EN ISO/IEC 17025 Deney Laboratuvarları kalite standartlarına göre yönetilmektedir.
Laboratuvarımız akredite olma yolunda ilk adımını 2011 yılı kasım ayında atmış gerekli hazırlıkları yaptıktan sonra yetkinliğini ve güvenilirliği 2012 yılında TÜRKAK tarafından onaylanarak ölçüm sonuçlarının Türkiye ve tüm ülkelerde tescil edilmiştir. Akreditasyon sürecini her yıl yapılan denetimler sonucu başarıyla ve kendisini geliştirerek devam ettirmektedir.

Laboratuvarımız kendisini ; geliştirip daha iyi bir laboratuvar olmak, diğer laboratuvarlar ile kıyaslamak, sektördeki yerimizi görmek ve performansımızı ölçmek adına hem uluslararası hem de ulusal laboratuvarların katıldığı karşılaştırma test programlarına katılım sağlanmaktadır. Uluslar arası alanda ASTM, Ulusal alanda ODTÜ (LABKAR) tarafından düzenlenen karşılaştırma deney programlarına katılım sağlamaktadır.
Müşterilerin memnuniyetini ön planda tutan, gelişen teknoloji ve yeniliklere açık, kaliteli sonuçlar üreten eğitimli ve deneyimli personeli ile tarafsız, bağımsız, güvenilir kalite sistemleri ile yönetilen ARI PETROL KİMYA END.VE TİC.A.Ş. Deney Laboratuvarı tüm endüstri ve otomotiv sektörünün hizmetindedir.