Hakkımızda

Tarihçemiz

1974 yılından bu yana madeni yağ üretim ve pazarlama konusunda faaliyet göstermekte olan Arı Petrol Kimya Endüstri ve Ticaret A.Ş. sektörde uzun yıllar çalışarak deneyim kazanmış eğitimli ve uzman kadrosu ile sanayinin ihtiyaç duyabileceği her türlü madeni yağ ürününü en son performans kriterlerine göre üretmektedir.

Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesinde kurulu tesisimiz, tamamını kendi ürettiği mamullerin direk olarak son kullanıcıya satısını, profesyonel satış ekibiyle gerçekleştirmektedir.Kaliteli ve çok çeşitli ürünlerle, sürekli iyileştirme ve müşteri memnuniyetini prensip edinmiş olan şirketimiz ISO 9001-2008 Kalite Sistem Sertifikasına sahiptir.

Firmamızın ana hedefi verimli, ekonomik ve güvenilir ürünlerle müşteri beklenti ve taleplerinin en kısa sürede sağlamaktır.Bunların yanı sıra şirketimiz madeni yağ ürünleri ile ilgili bünyesinde çalıştırdığı kimya mühendisleri sayesinde her türlü teknik servis ve danışmanlık hizmeti de vermektedir.

Firmamız, dış ticaret alanında deneyimli kadrosu ile ihracat açılımlarını hızlandırmakta ve hedef pazarlarda düzenlenen fuarlara etkin katılım sağlanarak, verimli iş bağlantılarını gerçekleştirmektedir.

Arı petrol, ARI markası ile uluslararası standartlara ve müşteri taleplerine en uygun ürünü sunabilmek amacıyla, üretimin her aşamasında kalite sistemlerini uygulanmaktadır. Mevcut madeni yağ sektöründe tüm ürünlerine TSE belgelerini alan firma durumundayız. 20 tane ürünümüzün TSE-TSEK belgesi ve ISO 9001-2008 kalite belgesi bulunmaktadır.

Laboratuvarımız TSE EN ISO/IEC 17025:2005 kalite yönetim sistemi ile akredite çalışmalarını sürdürmektedir. Laboratuvarımızda konusunda uzman mühendislerimizle ürünlerimiz standart testlerden geçirilmekte ve yüksek kalitede ürün sunabilmek için teknolojik, tam otomatik cihazlar kullanılmaktadır.

Vizyonumuz

Ürün ve üretim süreçlerine uyguladığımız etkin yöntemler, sürekli iyileştirme yaklaşımı ve kullandığımız ileri teknoloji ile sektörümüzde kalite önderliğine erişmektir.

Misyonumuz

Faaliyette bulunduğumuz madeni yağ ve antifriz sektöründe her zaman en iyi olmaktır.
Bu anlamda;

  • Geliştirilen her bir ürün ve hizmet için, müşterilerin talep ve beklentilerine en kısa sürede cevap verebilmek,
  • Sektörün teknolojik olanaklarını en iyi ve en hızlı bir şekilde kullanabilmek,
  • Kalite uygunluk çerçevesinde istikrarlı üretim gerçekçekleştirebilmek,
  • Bireye ve topluma, müşterisine ve çalışanına saygılı olmak,
  • Çevreye ve yasalara saygılı, güvenilir, yenilikçi ve yaratıcı bir kuruluş olmak,
  • Müşterileri ve çalışanların beklentilerini dinamik bir ekip çalışması ile hızlı bir şekilde en üst seviyede karşılamak.
  • ISO 9001 kalite kriterlerini yerine getirmek,
  • Müşteri sadakati konularında sektöründe ilk olmak,
  • Satış sonrası hizmetlerimizle sağladığımız güvenirlilik ve yüksek iş ahlakımız ile ilk tercih edilen olmak.
Arı Petrol Kimya

Dünden Bugüne

Kuruluş - 1974

Bayrampaşa'da Kuruldu

Ari Petrol, 1974’te Bayrampaşa’da kuruldu..

İmalathane - 1983

Kartal'da İmalathane Açıldı

İlk imalathanemiz 1983 yılında Kartal’da açıldı ve ilk olarak madeni yağı üretimine başladık.

Tesisleşme - 1992

Tuzla'da İlk Tesis

Bu yılda Tuzla’da Deri Sanayi bölgesinde kurulu tesisimizi açtık.

İhracat - 2002

Yurtdışına Açıldık !

İlk ihracatımızı gerçekleştirmemize rağmen uzun yıllar iç piyasada büyümeye odaklandık. Bugün ise hem iç piyasada bilinen hem de 44 ülkeye ihracat yapan köklü ve güçlü bir yapıyız.

Akredite Labouratuvar - 2012

Laboratuvar Belgeleri

Akreditasyon belgesi aldık ve her gün titizlikle deney ve testlerimize ara vermeden devam eden bir laboratuvarımız, siz değerli iş ortaklarımız ile ürün deney sonuçlarını paylaşıyoruz.

Fabrika Açılışı - 2016

İkinci Fabrika Açılşı

2016 Kimyacılar OSB tesisimiz 4.000 metre kare kapalı , toplam 6.000 metre kare alana sahip 2. Fabrika hizmete girdi

4Marka
44Ülkeye İhracat
45Yıllık Tecrübe